ההבדל בין שאיבת שומן למתיחת בטן

מתיחת בטן ושאיבת שומן
ניתוח משולב – מתיחת בטן ושאיבת שומן
נובמבר 30, 2014
מתיחת בטן
טכניקות נפוצות לניתוח שאיבת שומן
נובמבר 30, 2014

ההבדל בין שאיבת שומן למתיחת בטן

שאיבת שומן

אנשים רבים שפונים לקבלת ייעוץ לגבי ניתוחים אסתטיים הקשורים לבטן, אינם מבינים שיש הבדל מהותי בין ניתוח שאיבת שומן לבית מתיחת בטן שמתבצעת במסגרת כירורגית. אנחנו כאן כדי לעשות סדר בבלגן ולהבדיל בין ניתוח שאיבת שומן לניתוח מתיחת בטן.

ניתוח שאיבת שומן שבמהלכו מוזרקים אל הגוף נוזלים – תמיסת סיילין שמעורבבת עם אדרנלין, חומרי הרדמה וחומרים נוספים. שאיבת השומן עצמה מתחילה לאחר המתנה של מספר דקות במהלכה פעילות התמיסה מסייעת לפירוק תאי השומן. דרך צינורית שהושחלה לתוך איזור השומן בבטן, בירכיים או בכל מקום אחר שנבחר, מתחילה פעולת השאיבה. הצינורית מחוברת למנגנון ואקום או למזרק שמסייע בשאיבת השומן החוצה מהגוף.

בדרך כלל מדובר בפעולה ניתוחית שמחייבת תקופת החלמה משמעותית ויש לה תופעות לוואי כמו נפיחות ואדמומיות, שטפי דם קטנים ועוד. במסגרת ניתוח שאיבת שומן לא מתייחסים אל עור הבטן, אלא אל תאי השומן שבתוכה. הניתוח מתבצע רק על מטופלים שעורם מספיק גמיש כדי להסתגל לשינוי לאחר שאיבת השומן.

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח שמתרכז דווקא בנושא העור הרופף באיזור הבטן. במסגרת ניתוח זה המנתח מזריק את חומרי הפירוק בדומה לניתוח שאיבת שומן, אך הוא אינו נעזר במשאבה. המנתח יוצר חתך באיזור הבטן, נכנס לאיזור השומן התת עורי, מסיר את השומן, מהדק את שרירי הבטן הרפויים ולאחר מכן מותח את עור הבטן תוך תפירתו. ניתוח זה מתבצע במספר טכניקות שנבדלות זו מזו בסוג החתך שמתבצע בבטן.

הניתוח הנפוץ ביותר בתחום מתיחת בטן הוא ניתוח שבמהלכו נוצר חתך באיזור הבטן התחתונה, סמוך לקו הביקיני. בצורה זו הניתוח מתבצע ללא צלקת משמעותית. תופעות הלוואי של ניתוח מתיחת בטן כוללות נפיחות, אדמומיות, אובדן תחושה זמני באיזור הבטן, הפרשות מאיזור הצלקת ועוד.

בעוד שניתוח שאיבת שומן וניתוח מתיחת בטן הם שונים לחלוטין, רופאים רבים המתמחים בניתוחים פלסטיים וניתוחים פלסטיים משולבים מציעים ניתוח משולב מסוג זה. במסגרת הניתוח הזה מתבצעת שאיבת שומן ולאחר מכן, פועל המנתח למתיחת העור הרופף. חשוב לציין שכך או כך, ניתוחים אלו אינם ניתוחי הרזייה כמו שרבים חושבים, אלא ניתוחים אסתטיים שמטרתם לסייע למי שיש לו שכבות שומן שאינן מופחתות באמצעות פעילות ספורטיבית קבועה, להנות מבטן שטוחה יותר וממראה חטוב יותר. לצד ניתוחים אלו, מחויב המנותח לשמור על אורח חיים בריא שכולל תזונה נכונה ופעילות גופנית בהתאם להנחיות הרופא המנתח לאחר הניתוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *