טיפים לאחר ניתוח הגדלת חזה

ניתוחי חזה
חשיבות המלצה על מומחה ניתוחי חזה
אפריל 16, 2019

טיפים לאחר ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה

השינוי שחיכית לו סוף סוף קרה. ניתוח הגדלת החזה שלך עבר בהצלחה וכעת את עומדת בפתחה של תקופת ההחלמה. כדי להקל עלייך, אספנו את הטיפים החשובים ביותר כדי שישמרו על בריאותך ועל תוצאות הניתוח באופן הטוב ביותר.

לפני ניתוח הגדלת חזה ישנה כמות אדירה של אינפורמציה המקיפה אותנו מכל עבר. מה לשאול את הרופא, איזה סוגי שתלים קיימים, כיצד מתבצע הניתוח, למה עלינו לצפות ועוד. בסיום הפרוצדורה הכירורגית, נשים רבות נהנות מתקופת הסתגלות למראה חדש, אך חשוב לקחת בחשבון כי לשבועות הראשונים לאחר הניתוח יש השפעה מהותית הן על תהליך ההחלמה והן על המראה הסופי של השד. הנה מה שחשוב ביותר לזכור אחרי ניתוח הגדלת חזה:

  1. הוראות הרופא – הדבר החשוב ביותר לאחר ניתוח הגדלת חזה הוא להמשיך להישמע להוראות הרופא המנתח. יש ליטול באופן קבוע ועד הסוף את האנטיביוטיקה (למניעת זיהומים), וכן להימנע מפעילות גופנית מאומצת (בעיקר באזור שרירי החזה) והרמה או סחיבה של דברים.. בנוסף, יש להקפיד לישון על הגב ולא על הבטן למשך 3 חודשים מתום הניתוח, כדי למנוע לחץ על השתלים. כל הוראה רפואית נוספת הניתנת למטופלת אחרי ניתוח הגדלת החזה היא בגדר חובה.
  2. היגיינה – על אף שהניתוח הסתיים, עדיין קיימת סכנה של זיהום. לפיכך, יש להקפיד על הגיינה וניקיון של האזור, ולהקפיד להשאיר את אזור החיבור בין השד לבית החזה עם החבישה על מנת למנוע שפשופים. לפני שנוגעים באזור עם הידיים יש לרחוץ אותן בסבון (רצוי אנטיבקטריאלי). אין לגעת בתפרים בידיים חשופות. אין לבקר בים או בבריכה מחשש שהאזור ייחשף לחול או מים שאינם נקיים ויזדהם.
  3. חזייה נכונה – חזיית הספורט הראשונה שתרכשי לאחר ניתוח הגדלת חזה תלווה אותך לאורך תקופת ההחלמה. לפיכך, יש להצטייד בחזייה נוחה אשר תעניק לחזה החדש את התמיכה הנכונה לה הוא זקוק ותקטין את הסיכוי לצניחה של השד. מומלץ אף לישון עם החזייה למשך החודש הראשון שלאחר הניתוח.
  4. אסור לעשן – המלצה גופרת לכלל האוכלוסיה, אך למטופלות לאחר ניתוח הגדלת חזה בפרט. חשוב להבין כי עישון עשוי לפגוע בתהליך ההחלמה ולפגום בהצטלקות של העור. אין אישה לאחר ניתוח הגדלת חזה שמעוניינת בצלקות בולטות ולא אסתטיות, לכן ישנו איסור על עישון במשך חודש לפני ואחרי ניתוח הגדלת חזה.
  5. שמירה על המשקל – יש להבין כי כל עלייה או ירידה חדה במשקל עלולה לשנות את תוצאות הניתוח מכיוון והיא משנה את הפרופורציות של הגוף. שמירה על תזונה מאוזנת הוא טיפ טוב לכל אחת, אך הוא קריטי עבור מי שעברה ניתוח הגדלת חזה. מלבד העובדה כי תזונה נכונה עוזרת לשמור על בריאות פנימית ומראה טוב לאורך השנים, יש בכוחה לשמור גם על מראה עור חיוני וגמיש ובכך על מראה חזה טוב יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *