ניתוח משולב – מתיחת בטן ושאיבת שומן

עיצוב הגוף
מתיחת בטן – לחזור כמה שנים אחורנית
נובמבר 30, 2014
שאיבת שומן
ההבדל בין שאיבת שומן למתיחת בטן
נובמבר 30, 2014

ניתוח משולב – מתיחת בטן ושאיבת שומן

מתיחת בטן ושאיבת שומן

בזמנים בהם ישנה חשיבות למראה יותר מתמיד ובכל ראיון עבודה, דייט ראשון או מפגש מחודש אנחנו נבחנים לא רק לפי האופי או האינטיליגנציה שלנו אלא גם לפי המראה הפיזי שלנו, המרדף אחרי גוף חטוב הוא מרדף מהותי. היום אפשר להנות ממגוון טיפולים שיכולים להפוך את הגוף שלנו מרופף ומדולדל לגוף חטוב ומוצק, ביניהם גם מגוון ניתוחים פלסטיים כמו מתיחת בטן, הצרת היקפים, שאיבת שומן וניתוחי הגדלה או הרמה של חזה. נשים וגברים רבים חוששים מניתוחים אלו בגלל הידיעה כי כדי ליצור מראה חטוב של ממש יצטרכו לעבור מספר ניתוחים שונים. גם הבעיה הזו נפתרה בשנים האחרונות עם כניסתם של ניתוחים פלסטיים משולבים לסל הניתוחים שמאפשרים מנתחים מומחים ומרפאות לרפואה אסתטית.

בין שלל הניתוחים המשולבים בולט במיוחד ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן. הניתוח מתאים במיוחד לאנשים שהשילו קילוגרמים רבים ממשקלם אך עדיין מתמודדים עם מצבורי שומן ברמה נמוכה ועם עור רופף שאי אפשר להפוך לחטוב באמצעות פעילות גופנית.לצד אנשים לאחר תהליך הרזייה, הניתוח משרת בהצלחה גם נשים לאחר הריונות ולידות שרוצות לזכות שוב במראה החטוב שהיה להן. חשוב לציין שניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן אינו ניתוח הרזייה ואינו מתאים לאנשים בעלי עודף משקל גבוה.

התהליך יתחיל תמיד בפגישת ייעוץ עם המנתח ועם צוות המרפאה בה יבוצע התהליך. במסגרת פגישת הייעוץ יבדקו אנשי המרפאה האם המנותח הפוטנציאלי מתאים לניתוח משולב או שעדיף לבצע שני ניתוחים נפרדים.

מהלך הניתוח וההחלמה

ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן מתבצע בדרך כלל תחת הרדמה מקומית. עם זאת, חשוב לדעת שבמקרים מסוימים יעדיף המנתח לבצע הרדמה מלאה, שדורשת בדרך כלל גם זמן אשפוז ארוך יותר בבית החולים. השלבים הראשונים של הניתוח כוללים יצירת חתכים קטנים באיזור הבטן והחדרת צינורית עם תמצית סיילין ואדרנלין שמרככת את תאי השומן בגוף. לאחר המתנה של כמה דקות מתבצעת שאיבת השומן על ידי חיבור הצינוריות למכשיר ואקום או למשאבה תלויה. לאחר סיום שאיבת שומן שמוגבלת על פי חוק עד ל-4-5 ליטרים בסך הכל, מתחיל תהליך מתיחת הבטן.

מתיחת בטן מתבצעת על ידי יצירת חתך באיזור הבטן התחתונה, סמוך לקו הביקיני, והרמת שכבות העור תוך חשיפת איזור שרירי הבטן. שרירים אלו מהודקים על ידי המנתח וכך למעשה יוצרים מראה חטוב יותר. בנוסף, מוסרים עודפי העור ומתבצעת מתיחה של עור הבטן. לאחר מכן מתבצעת סגירה של החתכים והמנותח מועבר להתאוששות.

ההחלמה לאחר ניתוחים פלסטיים משולבים כמו ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן הינה ארוכה יותר. המנותח מקבל משככי כאבים בהתאם לסוג הכאב ולרמתו בימים הראשונים שלאחר הניתוח. בנוסף, ייתכנו בימים הראשונים תופעות לוואי כמו דימומים קלים, נפיחות והפרשות מאיזור החתכים. כל התופעות האלו הינן נורמליות לחלוטין והן חולפות כעבור מספר ימים. חשוב לציין שבשבוע הראשון, בטנו של המנותח תהיה חבושה בתחבושת מיוחדת שתוסר ותוחלף לאחר כשבוע.  בדרך כלל ניתן לחזור לפעילות כעבור מספר שבועות מיום הניתוח ואת התוצאות המהותיות של הניתוח יהיה ניתן לראות באופן סופי מספר חודשים לאחר הניתוח כשכל תופעות הלוואי והנפיחות ייעלמו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *