מתיחת בטן לאחר לידות

מתיחת בטן לאחר לידות
סימני מתיחה בבטן
נובמבר 30, 2014
שאיבת שומן
מתיחת בטן לאחר דיאטה
נובמבר 30, 2014

מתיחת בטן לאחר לידות

מתיחת בטן לאחר לידות

אחת התופעות המרגיזות ביותר עבור אימהות לאחר לידה היא הבטן הרופפת שנותרת לאחר ההריון. לעיתים אימהות שחזרו למשקלן הרצוי לאחר הלידה סובלות מעור רופף באיזור הבטן המצב הזה נשמר גם אם הן מקפידות על תזונה נכונה ופעילות גופנית. לצד התכשירים המבטיחים מיצוק של העור, טיפולי לייזר שונים ומשונים ועוד אינספור פתרונות המוצעים כיום על ידי קליניקות לרפואה אסתטית, ניתוח מתיחת בטן הוא אולי הפעולה שנשמעת הכי דרסטית אבל הוא בהחלט מציע פתרון יעיל ומוכח.

ניתוח מתיחת בטן מתבצע בדרך כלל בהרדמה חלקית והוא כולל יצירת חתך באיזור המפשעה, בקו הביקיני, כך שלא נותרת צלקת נראית לעין לאחר הניתוח. לאחר יצירת החתך מופרדים העור והשומן מאיזור שרירי הבטן. השרירים עוברים מתיחה ונתפרים תוך הידוקם. לאחר הידוק שרירי הבטן, מוסר העור העודף ונמתח העור על שטח הבטן. המנתח אף מסדר את איזור הטבור כך שייראה טבעי גם לאחר המתיחה. לאחר מכן מתבצעת תפירה של החתך והניתוח מסתיים.

היום אפשר להנות לא רק מניתוחי מתיחת בטן מלאים שאינם מצריכים אשפוז ארוך, אלא גם ניתן לבצע ניתוחי מיני מתיחת בטן שמתבצעים במקרים בהם העור הרופף הוא מינימלי. במקרים אלו ניתן לשחרר את המנותח כבר באותו יום הביתה וההחלמה היא אפילו קצרה יותר.

אימהות לאחר לידה שחוששות מהחלמה ארוכה וחוסר יכולת לבצע פעילות בבית וטיפול בילדים, יכולות לנשום לרווחה. היום ניתוחי מתיחת בטן לאחר לידה הם ניתוחים שמאפשרים החלמה מהירה. לאחר שבועיים של מנוחה בדרך כלל אפשר לחזור ולבצע פעילות מתונה ולאחר כחודש ניתן לחזור לפעילות מלאה אל מול הנחיות הרופא המטפל וביקורת במרפאה.

אימהות רבות חוששות מביצוע ניתוחי מתיחת בטן בגלל הרצון להרות שוב והפחד שהבטן תחזור להיות כפי שהייתה והניתוח למעשה לא יהיה יעיל. היום אפשר כבר להכריז ולומר שניתוחי מתיחת בטן יוצרים תוצאה טובה גם עבור אימהות שמתכוונות להרות בשנית. בדרך כלל הניתוח משמר את צורת הבטן וגם לאחר הלידה ניתן להנות מעור מתוח. אם זאת, חשוב לדעת שניתוח מתיחת בטן מתאים לאנשים בכל הגילאים ואימהות שחוששות לבצעו בין הריונות יכולות להמתין לאחר סיום הלידות ולבצע את הניתוח ללא כל חשש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *