שאיבת שומן
סוגים של ניתוח מתיחת בטן
נובמבר 30, 2014
מתיחת בטן
למי מתאים ניתוח מתיחת בטן?
נובמבר 30, 2014

מתיחת בטן ללא נקזים

עיצוב הגוף

ניתוח מתיחת בטן היה מאז ומתמיד אחד הניתוחים הפופולריים והמבוקשים ביותר בקרב נשים וגם גברים, שסובלים ממראה בטן רופפת ולא חטובה. העובדה שמדובר בניתוח פופולרי כל כך הביאה את רופאים להציע טכנולוגיה רפואית שתקל על המנותח, שתביא להקלה על מהלך הניתוח, וצימצום של תופעות הלוואי לאחר הניתוח ואת הסכנות המתלוות אליו. בעבר היו ניתוחי מתיחת בטן מתבצעים באמצעות החדרת נקזים לגוף, ששימשו לניקוז הנוזלים לאחר הניתוח בטענה שנקזים אלו מונעים זיהומים. כיום ידוע שדווקא ניתוחים אלו יצרו סיבוכים רבים בקרב מנותחים שעברו מתיחת בטן וכי הנקזים הללו יצרו זיהומים והאריכו את תקופת ההחלמה לאחר הניתוח. עם ההכרה בכך, החלו מומחים לרפואה אסתטית לגבש מהלך ניתוח שונה וכיום רופאים מציעים את ניתוח מתיחת הבטן ללא נקזים.

תהליך החלמה קלה ומהירה יותר

תהליך מתיחת בטן ללא נקזים הוא שתקופת ההחלמה לאחריו בדרך כלל קצרה וכוללת כמה שבועות. במהלך הניתוח מתבצעים חתכים במקומות שונים בגוף – בדרך כלל בקו המפשעה ובצידי הבטן, מתבצעת הפרדה של שכבות העור והשומן מחלל הבטן והידוק של שרירי הבטן במידה והוחלט על כך מבעוד מועד.

לאחר מכן מבצע הרופא מתיחה של העור, הסרה של חלקי עור ושומן עודפים ולעיתים גם שאיבת שומן במסגרת ניתוח משולב. לאחר סיום התהליך ומיקום מחדש גם של איזור הטבור, מתבצעת תפירה של החתך. עם השחרור מבית החולים, המנותח יוצא ללא נקזים ויכול להתחיל בתהליך החלמה מלא לפי ההנחיות של הרופא המנתח.

תופעות לוואי וצלקות פחותות

על אף שחלק מסוגי הניתוחים, ביניהם ניתוח מתיחת בטן בחתך אורכי, מותירים צלקות בחלל הבטן, ניתן להנות כיום ממראה בטן חלקה ומהודקת. העובדה כי הרופא אינו משתמש יותר בשיטת הנקזים, מאפשרת לכל מי שחשש בעבר מביצוע הניתוח בגלל סיבוכים וזיהומים שעלולים לקרות לאחר התהליך, לעבור את הניתוח בסיכויים גבוהים יותר להצלחת הניתוח וסיכויים נמוכים יותר לסיבוכים בניתוח.

תופעות הלוואי של ניתוח מתיחת בטן ללא נקזים מסתכמות בכאבים שבאים לידי ביטוי בשבועות לאחר הניתוח ומטופלים באמצעות משככי כאבים רגילים כמו אקמול ואופטלגין, הפרשות מאיזור החתך, דימומים קלים בלבד, אדמומיות וחוסר תחושה באיזור בימים שאחרי הניתוח. התופעות האלו חולפות כעבור מספר שבועות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *