ניתוח משולב – מתיחת בטן והגדלת חזה

ניתוח משולב – מתיחת בטן והרמת חזה
נובמבר 30, 2014
מתיחת בטן – לחזור כמה שנים אחורנית
נובמבר 30, 2014

ניתוח משולב – מתיחת בטן והגדלת חזה

ניתוח מתיחת בטן וניתוח הגדלת חזה הם שניים מהניתוחים הנפוצים ביותר בישראל בתחום הרפואה האסתטית. מנתחים מומחים בעלי ניסיון גדול בתחום מבצעים כיום ניתוחים משולבים שכוללים גם מתיחת בטן וגם הגדלת חזה בו בזמן. היתרונות של ניתוח כזה ברורים: המנותחת יוצאת מהניתוח כשהיא למעשה לאחר שני תהליכים רפואיים שבדרך כלל דורשים תקופת החלמה מסיבית כל אחד בנפרד. למרות שהניתוח ארוך יותר ותקופת ההחלמה עשויה להיות מעט כואבת יותר, באופן טבעי, עדיין מדובר בהליך בטוח ויעיל שמאפשר למי שעוברת אותו להנות בסופו של דבר מבטן שטוחה ומראה שדיים מלא ואסתטי.

ניתוח מתיחת בטן והגדלת חזה מתאים לנשים לאחר לידה שרוצות ליצור מראה חטוב ואסתטי לגופן לאחר הדלדול הטבעי שמביא עמו ההריון, לנשים שעברו תהליכים של הורדה במשקל ואיבדו גם שכבות שריר בחזה וסובלות מעור רופף באיזור הבטן ולנשים בכל הגילאים שמעוניינות לעבור "מייקאובר" אמיתי וליצור מראה חטוב ומושלם לגופן. חשוב לציין שניתוח זה אינו ניתוח הרזייה ומתיחת בטן היא תהליך שמחייב הורדה במשקל ולא ניתן לבצעו אצל נשים בעלות עודף משקל. הניתוח מתאים רק לנשים בעלות בריאות תקינה.

מהלך הניתוח ותקופת ההחלמה

ניתוח משולב של מתיחת בטן והגדלת חזה כולל שני תהליכים שמתקיימים תחת הרדמה מלאה. ראשית תבוצע הגדלת החזה על ידי יצירת חתך מתחת לבלוטת השד או לשריר החזה, בהתאם להחלטת המנתח לפני הניתוח ומוחדר אל השד שתל סיליקון איכותי בגודל שנבחר מראש על ידי המנותחת ובייעוץ של המנתח. לאחר חזרה על הפעולה הנ"ל גם בשד השני והשוואת הצדדים לקבלת מראה אחיד ואסתטי ותפירה של החתך וחבישה של האיזור עובר המנתח לבצע את מתיחת הבטן.

במהלך מתיחת הבטן יוצר המנתח חתך, בדרך כלל באיזור קו הביקיני, ומפריד את שכבת העור והשומן התוך בטני מאיזור שרירי הבטן. במידה ומדובר על ניתוח מתיחת בטן הכולל הידוק שרירי הבטן, המנתח מהדק את שרירי הבטן על ידי תפירתם ולאחר מכן מחזיק את שכבת העור תוך הידוקה והסרה של חלקי עור מיותרים. לאחר מכן נתפר החתך והמנותחת נחבשת בתחבושת לחץ מיוחדת המתאימה לניתוחי מתיחת בטן. במידה ומדובר על ניתוח מתיחת בטן ללא היוק שרירי הבטן הניתוח הינו הליך פשוט יותר ועימו גם ההחלמה שלאר הניתוח.

תקופת ההחלמה אורכת מספר שבועות עד חודשים הדבר תלוי במספר פרמטרים שונים, אך לרוב ניתן לחזור לעבודה לאחר 5 – 12 יום שלאחר הניתוח. במהלך השבוע הראשון נעזרת המנותחת במשככי כאבים כדי להקל על הכאב ובמידה, הרופא צריך לדאוג לפגוש את המטופלים לפחות פעם אחת בשבוע הראשון שלאחר הניתוח וביקורות טלפוניות נעשות מידי יום עם המרפאה כלאחר הניתוח. חזרה לפעילות גופנית מתונה מתבצעת לאחר מספר שבועות וכעבור כחודש ניתן לחזור לפעילות סדירה תוך המשך ביקורת רפואית. תופעות הלוואי אינן חמורות וכוללות הפרשות מאיזור החתך בבטן, שטפי דם מינימליים וחוסר תחושה בימים הראשונים. כל תופעות הלוואי האחרות הינן חריגות ויש ליצור קשר עם הרופא המטפל.

נפיחויות ושטפי דם חולפים תוך שבעה עד עשרה ימים מיום הניתוח. התוצאות של ניתוח משולב מסוג מתיחת בטן והגדלת חזה נשמרות במשך שנים ארוכות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Exit mobile version