סוגים של ניתוח מתיחת בטן

עיצוב הגוף
מתיחת בטן ללא נקזים
נובמבר 30, 2014

סוגים של ניתוח מתיחת בטן

שאיבת שומן

ניתוח מתיחת בטן הוא שם כולל לקבוצת ניתוחים שמטרתם זהה – ליצור מראה של בטן שטוחה, הדוקה וחטובה. ניתוחים אלו מתאימים לסוגים שונים של אנשים כשהקבוצה הרחבה ביותר היא של נשים אחרי לידות רבות או ניתוחים קיסריים או לחילופין – גברים ונשים שעברו תהליכי הרזייה דרסטיים וכעת רוצים להיפטר משכבות השומן ומהעור הרופף שיוצרים מראה לא פרופורציונלי לגוף הרזה והחדש שלהם. במהלך הפגישה הראשונית עם המנתח ייבדק המנותח והמומחה יוכל להחליט איזה סוג ניתוח מתאים לאותו מנותח. הנה סוגי ניתוחי מתיחת בטן שמבוצעים כיום בארץ ובעולם:

ניתוח בחתך רוחבי

ניתוח מתיחת בטן באמצעות יציאת חתך רוחבי, בדרך כלל באיזור קו המפשעה מעניק מראה מתוח של העור באיזור הבטן תוך מחשבה על מראה הצלקת לאחר הניתוח. ניתוח בחתך רוחבי שמתבצע באיזור קו המפשעה ולצדו מספר חתכים באיזור צידי הבטן, מאפשר הסרה של עודפי העור ומתיחה של שרירי הבטן. לאחר תהליך ההסרה והמתיחה, מבוצעת תפירת החתך כך שהצלקת לא תיראה לעין ותשתלב במראה קו הביקיני. היתרון של הסוג הזה של ניתוח מתיחת בטן ברור – מדובר בניתוח שאינו משאיר "רמזים" ניכרים ומותיר את הבטן עם צלקות עדינות במקומות מוצנעים אותן ניתן להסתיר. זהו ניתוח מתיחת בטן קלאסי שהפך היום לניתוח המוביל בתוך משפחת ניתוחים אלו.

ניתוח בטן בחתך אורכי

ניתוח מתיחת בטן באמצעות חתך אורכי הוא ניתוח שמתאים לאנשים שריכוז עודפי העור שלהם נמצא במרכז חלל הבטן. התהליך מתבצע תוך יצירת חתך אורכי לאורך הבטן המרכזית, מתיחת הבטן והידוקה ולאחר מכן תפירת הצלקת. מאפייניו של הניתוח הזה ברורים – נוצרת צלקת בולטת לעין במרכז חלל הבטן שאינה נעלמת באופן מוחלט בדרך כלל. כיום משתמשים בניתוח זה רק במקרים מאד מיוחדים.

מיני מתיחת בטן

מיני מתיחת בטן הוא תהליך ניתוחי שמתאים למי שעודף העור שלו אינו גדול מאד וממוקם באיזור הבטן התחתונה. ניתוח זה הוא פחות משמעותי מניתוח מתיחת בטן רגיל וכך גם ההחלמה ממנו. במהלך הניתוח מבוצע חתך קטן מאד באיזור המפשעה ודרכו מתבצעת מתיחת הבטן. הניתוח מותיר את המטופל ללא צלקות מהותיות והוא מתבצע בדרך כלל בהרדמה מקומית בלבד.

ניתוחים משולבים

היום ניתן לבצע ניתוחי מתיחת בטן המשולבים עם ניתוחים אסתטיים נוספים, ביניהם הגדלה או הרמת חזה או ניתוח מתיחת בטן המשולב עם שאיבת שומן.

קביעת אופי הניתוח וסוג הניתוח, או האם ניתן לבצע ניתוח משולב, מתבצעת על ידי הרופא בבדיקה מוקדמת לפני תחילת התהליך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *