מתיחת בטן
למי מתאים ניתוח מתיחת בטן?
נובמבר 30, 2014
מתיחת בטן לאחר לידות
מתיחת בטן לאחר לידות
נובמבר 30, 2014

סימני מתיחה בבטן

מתיחת בטן לאחר לידות

 סימני מתיחה בבטן הם תופעה שכיחה מאד בעיקר אצל נשים לאחר הריונות ולידות. היום אפשר לטפל בסימני מתיחה גם באמצעות רפואה פלסטית וגם באמצעות תכשירים קוסמטיים ורפואה טבעית. בכל כמה שנים נוצר טרנד חדש בנושא זה שמבטיח פתרון לתופעת סימני המתיחה. הסטטיסטיקה אומרת ששלוש נשים מתוך ארבע יסבלו מסימני מתיחה לאחר ההריון וגם במהלכו. האיזור המועד לפורענות הוא איזור הבטן כמובן, אך יש נשים שסובלות מסימני מתיחה גם במקומות אחרים בגוף. חשוב לציין שלא רק נשים לאחר לידה סובלות מהתופעה הזו. אפשר למצוא גם נשים צעירות לפני לידות וגם גברים שסובלים מסימני מתיחה בבטן מסיבות שונות.

בין היתר, סימני מתיחה בבטן מופיעים אצל גברים או נשים שהשילו קילוגרמים רבים ממשקלם. במקרה זה נובעים הסימנים מהשינוי המהותי בצורת הבטן ומתיחת העור. בנוסף, ישנם כמה מצבים נוספים בהם עלולים אנשים מסוימים לסבול מסימני מתיחה בבטן. למשל: גורמי גנטיקה – כאשר גם אחד ההורים או שניהם סבלו מבעיה זו, צמיחת גוף מואצת – שמשמעותה שתאי העור לא התפתחו בהתאם למהירות הצמיחה של איברים אחרים בגוף, מוצא עדתי – מחקרים הראו שאנשים בעלי עור בהיר יסבלו יותר מסימני המתיחה.

סוגי הטיפול בסימני מתיחה בבטן

קליניקות לרפואה אסתטית לצד רופאים מתמחים רבים מציעים טיפולים שונים בנושא של סימני מתיחה בבטן. בין היתר ניתן למצוא תכשירים קוסמטיים או תכשירים מרפואה טבעית שמומלצים למריחה במהלך ההריון ואמורים לצמצם את הופעת סימני המתיחה אצל נשים הרות ונשים לאחר לידה. תכשירים אלו נעים בין תכשירים קוסמטיים ותכשירים מתחום הרפואה הטבעית – בשני המקרים מומלץ לבדוק מה מכילים התכשירים, בייחוד אם מדובר בשימוש במהלך ההריון.

גם טכנולוגיית הלייזר מציעה היום פתרונות. ניתן לעבור טיפול בסימני מתיחה בבטן על ידי לייזר במכונים ובקליניקות המתמחות בנושא. בדרך כלל מדובר במספר טיפולים חוזרים והתוצאות משתנות מאדם לאדם. לבסוף, ניתן לפתור מצב של סימני מתיחה בבטן במסגרת של ניתוח מתיחת בטן שמטרתו למתוח בצורה אסתטית את עור הבטן ולשפר את המראה שלה. ניתוח זה יכול להיות יעיל במקרים מסוימים גם להעלמת אותם סימני מתיחה בבטן, אך גם במקרה זה אין הבטחה לכך.

הדרך הטובה ביותר לבדוק מה הטיפול המתאים לך, הוא להיוועץ רופא כירורג המתמחה ברפואה פלסטית ואסתטית ולקבל ממנו ההמלצה לטיפול הנון עבורך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *