שאלות תשובות

מתיחת בטן – שאלות נפוצות

1למי מתאים ניתוח מתיחת בטן?
ניתוח מתיחת בטן מתאים לכל מי שהסיר ממשקלו ונותר עם בטן רופפת ועור עודף, לנשים לאחר הריונות ולידות שמעוניינות לחזור למראה הבטן החטובה טרם הלידות ולכל מי שרוצה לחטב את הבטן.
2למי ניתוח מתיחת בטן לא מתאים?
הניתוח אינו מתאים לאנשים בעלי בעיות רפואיות חמורות ובריאות שאינה תקינה, הניתוח אינו מתאים לאנשים בעלי עודף משקל
3 האם ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח הרזייה?
ניתוח מתיחת בטן אינו ניתוח הרזייה והוא אינו מתאים לאנשים בעלי משקל עודף. הניתוח מתאים למי שהינו בעל משקל תקין.
4מהם הסוגים השונים של ניתוחי מתיחת בטן?
ישנם מספר סוגים של ניתוחי מתיחת בטן; ניתוח מתיחת בטן קלאסי שכולל יצירת חתך בתחתית הבטן, הידוק שרירי הבטן והסרת העור העודף ללא צלקות במרכז הבטן ניתוח מתיחת בטן אורכי בעל חתך מוארך במרכז הבטן שנותר כצלקת וניתוח מיני-מתיחת בטן שנעשה באמצעות חתך קטן באיזור המפשעה ומתאים למי שעודפי העור שלו נמצאים בבטן התחתונה. בנוסף, מנתחים יכולים להחליט על ניתוח הכולל הידוק שרירי הבטן וניתוח ללא הידוק ומתיחת עור בלבד. ניתן גם כן לבצע ניתוחים משולבים על פי רצון המטופל וראייתו המקצועית של ד"ר וולף בהתאם לכך.
5האם ניתן להיכנס להריון לאחר ניתוח מתיחת בטן?
ניתוח מתיחת בטן אינו פוגע במהלך הכניסה להריון אך קיים סיכוי לפגיעה בתוצאות הניתוח בגלל צמיחת הבטן והימתחות העור במהלך ההריון. אם זאת, קיימים מצבים רבים בהם דווקא ביצוע הניתוח לפני הריון סייע למניעת התרופפות העור.
6האם מדובר בניתוח כואב?
ניתוח מתיחת בטן מלווה בכאבים קלים בלבד ולעיתים ללא תופעות של כאב בכלל. רמת הכאב תלויה גם בסוג הניתוח – במידה ומדובר בניתוח עם הידוק שרירי הבטן מדובר ברמת כאב גבוהה יותר שדורשת נטילת משככי כאבים.
7 מה קורה לטבור במהלך ניתוח מתיחת בטן?
חלק בלתי נפרד ממהלך הניתוח הוא החזרת הטבור למקומו הטבעי ועיצובו מחדש. רק לעיתים נדירות בלבד, כאשר עודפי העור בבטן מהותיים מאד, יוסר הטבור.
8 מה צפוי לנו במהלך תקופת ההחלמה מהניתוח?
תקופת ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת בטן היא של מספר שבועות בלבד. היא כוללת תופעות כמו נפיחות, דימומים קלים מאיזור החתך והפרשות שונות. הכאבים במידה וקיימים נמשכים רק בימים הראשונים לאחר הניתוח ורוב התופעות חולפות לאחר מספר ימים. בדרך כלל לאחר כשבועיים ניתן לבצע פעולות באופן חופשי לחלוטין.
9האם ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח בעל תוצאות ארוכות טווח?
החלט. ניתוח מתיחת בטן מאפשר להנות מבטן חטובה ומתוחה לאורך שנים ארוכות, זאת בתנאי לשמירה על תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית.
10 אם אלו ניתוחים ניתן לשלב את ניתוח מתיחת הבטן?
היום ניתן לשלב לצד ניתוח מתיחת בטן גם פעולות כירורגיות כמו הרמה והגדלה של החזה ושאיבת שומן, הכל במסגרת ניתוח אחד.
11תחת איזו הרדמה מתבצע ניתוח מתיחת בטן?
לרוב הניתוח מתבצע תחת הרדמה חלקית בלבד. לעיתים נדירות יחליט המנתח על ביצוע הרדמה מלאה, בהתאם למצב הבטן של המנותח.
Click to toggle

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Exit mobile version